רכישת דירה להשקעה – הלוואה או משכנתא?

רבים מהאנשים ששוקלים לקחת משכנתא וביררו קצת לגבי האפשרויות השונות באמצעות מחשבון משכנתא, שיחה עם בנקאים או שכבר קראו על הנושא, כבר מבינים שמשכנתא היא למעשה הלוואה מאוד גדולה

(מחשבון משכנתא תוכלו למצוא כאן באתר גולדמן פיננסיים).

רגע לפני שנגע בכל המרכיבים של ההלוואה הגדולה ביותר בחיים של הישראלי הממוצע – אגב, גם ישראלים מעשירונים 8,9 ולעיתים אפילו 10 – מעדיפים או צריכים לקחת משכנתא, בוודאי כאשר מדובר בדירה להשקעה, כך שמדובר במכשיר פיננסי מאוד נפוץ, מקובל ונדרש במשק הישראלי.

על מנת להחליט מהו המסלול העדיף עבורכם – יש לבדוק תחילה מהו הסכום האמיתי שלו אתם נדרשים במסגרת רכישת הדירה, שיפוץ הנכס להשקעה או רכישת נכס להשקעה.

רכישת דירה להשקעה

רכישת דירה להשקעה היא פתרון מוכר ומקובל היום עד כי יש כלכלנים הסוברים כי רכישת דירה \ נכס להשקעה  היא למעשה מסלול השקעה המקביל לקרן פנסיה אבל על כך נרחיב במאמר אחר.

החלק החשוב שצריך לעלות כאן הוא שדירה להשקעה תיחשב למכשיר פיננסי ארוך טווח, כל זמן שתכנון ההון שמושקע בה – כלומר ההלוואות שנלקחות עבורה הופכות אותה למשתלמת.

בישראל, שוק הדירות של סוף שנות ה-2000 ובוודאי של העשור השני הגיע למצב בלתי נסבל עבור רבים מהישראלים.

מצד אחד, לא ברור מדוע מחירי הדירות לא מותאמים לגובה המשכורת הממוצעת של הישראלי העובד ומצד שני, ישיבה על הגדר, המתנה, המשך שכירות אינן מביאות רבים הישראלים למקום מגורים מובטח בטווח הארוך.

גם אם ניעזר במחשבוני משכנתא, לא ממש נצליח להבין עד הסוף את מורכבות ההלוואה הזו אלא נקבל מושג כללי ומאוד אמורפי ולא חד משמעי.

למעשה, כאשר הישראלי הממוצע נוטל משכנתא, אין לו יכולת ניבוי כשמדובר על החזרים שעשויים להמתח לתקופה של שלושה עשורים.

במידה וקבלתם החלטה שברצונכם לרכוש דירה להשקעה קחו בחשבון איזשהו מרכיב שיתן לכם בטחון במידה ושוק הדירות בישראל יעבור זעזוע מכל סוג שהוא ולא חסרים: אירועים בטחוניים משמעותיים, תנודות חזקות במשקים הגלובאליים שעשויים להשפיע על המשק הישראלי, תמורות פנים – חברתיות, רעידות אדמה ואפילו מחאה חברתית.

זה אולי נשמע קצת דימיוני, אבל זו בדיוק צריכה להיות נקודת המוצא של המשקיע הסולידי והמחושב שמעוניין להשקיע אבל גם לקחת בחשבון אפשרות שדברים עלולים להתשבש, ממש כמו חוקי מרפי.

השקעה היא למעשה השכרת הנכס לטווח הקצר ואולי מכירתו בטווח הארוך ובנקודה זו חשוב לציין כי לא תמיד הכל נעשה בהתאם לתוכניות ולחישובים שלכם. כאשר משכירם נכס צריך להביא בחשבון המון מרכיבים שבחלק מהזמן לא ממש עולים בקנה אחד עם ציפיותיכם ובוודאי שדורשים מכם “השקעה סמויה”.

אלה למעשה סכומי כסף עצומים שמאוד קשה לכמת (מלשון כמות).

כך לדוגמא, כאשר מציעים תחשיב של עלות המשכנתא מייד מביאים בחשבון שהשוכרים כבר מתדפקים על דלתכם שוכרים והתחשיב הוא לכאורה מיידי – מחשבים את עלות השכירות מול עלות המשכנתא. אבל רבים מהמשקיעים לא יודעים שלא תמיד הנכס מושכר כל הזמן.

כלומר, יש תקופות שבהן דיירים מבקשים להפסיק את החוזה לפני הזמן, לא תמיד ניתן למצוא דיירים חלופיים וזה עוד לפני שפגשתם בדיירים שאינם מסוגלים לשלם או מאחרים בתשלומים ועל כל אלה צריך להביא בחשבון תקופות לאומיות בעייתיות כמו אלה שהוזכרו מעלה.

אלה הם רק חלק מהשיקולים שיש להפעיל פרט לשימוש במחשבון משכנתא כאשר בודקים את ההשקעה בנכס והרבה לפני ששוקלים כיצד לפעול – באמצעות משכנתא או הלוואה רגילה.

במידה והנכס אותו אתם מעוניים לרכוש מסתכם בכמה מאות אלפי שקלים בודדים, ראוי ורצוי לשקול לקחת הלוואה ולאו דווקא משכנתא. קיימים תחשיבי ריבית לנושא זה ותוכלו להתעייץ ללא תשלום עם המומחים של גולדמן פיננסיים ללא תשלום, בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה.

כך לדוגמא, משקיעים שברשותם סכום של מאות אלפי שקלים מחסכון, יוכלו לרכוש דירה להשקעה ללא התחייבות למשכנתא ובכך לחסוך תשלומי ריבית למשכנתא ובנוסף להינות ממסלול הלוואה נח ומהיר יחסית. כאן ראוי לציין כי לגולדמן פיננסיים מסלולי הלוואות מגוונים לכל סוג של משקיע וכמעט לכל סוג של השקעה.

הלוואה או משכנתא לשיפוץ נכס להשקעה

נקודת שיפוץ נכס להשקעה הנה נקודה רגישה ויש לתכנן אותה כחלק ממרכיב הוצאות ההשקעה. בדיוק לשם כך גולדמן פיננסיים מעמידה לרשותכם לא רק מחשבוני משכנתא אלא יעוץ עם מומחה פיננסי שיתכנן יחד אתכם את סוג ההלוואה ואת גודל ההלוואה כך שתשלימו את ההשקעה שלכם בצורה מיטבית מבלי להכנס להוצאות מיותרות בשלבים מאוחרים יותר ומבלי שתזדקקו להלוואות נוספות רק בגלל תכנון לקוי.

נתחיל בשאלה המורכבת ביותר:

האם לשפץ נכס באמצעות משכנתא או באמצעות הלוואה?

התשובה לשאלה הזו הנה פשוטה – תלוי ביכולת ההחזר שלכם ובעיקר בתזרים המזומנים.

אם רכשתם את הנכס להשקעה באמצעות משכנתא וטרם עברו 4-5 שנים, אזי שאתם כנראה עדיין לא יכולים לבצע מחזור משכנתא (מיחזור משכנתא הוא למעשה יצירת משכנתא חדשה) ואל סכום זה ניתן להכניס את עלויות השיפוץ.

השאלה השנייה היא מהו הסכום שאותו אתם צריכים על מנת לבצע שיפוץ בנכס להשקעה? שהרי נכסים להשקעה הם נכסים אותם משכירים בדרך כלל לצד ב’ ולכן לא תמיד נכון להשקיע כספים רבים בנכס להשכרה.

לכן, אם סכום השיפוץ אינו גבוה ביחס לתשואה, תוכלו לקבל הלוואות בסכומים של עד 150,000 ש”ח למטרות שיפוץ. בגודלמן פיננסיים אפשרויות לקבל הלוואות לשיפוץ נכסים להשקעה בפריסת תשלומים נוחה במיוחד ובריבית אטרקטיבית כך שהתנאים לרוב עולים אפילו על תנאי משכנתא.

3 שאלות נפוצות על הלוואות לרכישת נכס להשקעה:

שאלה: האם ניתן לקחת הלוואה לכל מטרה עבור נכס להשקעה?

תשובה: ניתן לקחת הלוואה לכל מטרה באמצעות גולדמן פיננסים עבור רכישת נכס להשקעה ובתנאי שהלווה עומד בתנאי החזר מינימאליים. נכון יהיה לשקול מהי הדרך הזולה והבטוחה ביותר עבור רוכש הנכס – הלוואה לכל מטרה או נטילת משכנתא. בכל מקרה, ניתן להגיע לתשובה לאחר פגישת ייעוץ שבה יישקלו כל הנתונים.

שאלה: האם ניתן לקבל משכנתא לרכישת דירה להשקעה גם אם יש לי כבר משכנתא על הדירה שבה אני מתגורר?

תשובה: עקרונית, אין מניעה מלקבל משכנתא על נכס קיים נוסף שאינו מעוקל או משועבד למשכנתא אחרת. היתכנות קבלת האישור ותנאי המשכנתא ייקבעו בהתאם לסוג הנכס ורמת הסיכון או אי הסיכון לאחר בחינת המקרה. כמו כן, תבחן יכולת ההחזר של הלווה ועמידתו בתנאים שהציב בנק ישראל לבנקים למשכנתאות.

שאלה: בצעתי חישוב באמצעות מחשבון משכנתא, עד כמה אני יכול לסמוך על החישוב הזה?

תשובה: מחשבון משכנתא נותן אמדן מסויים לגבי ההחזר וזאת על ידי הזנת נתונים נכון ליום שבו בוצע החישוב אך בדיוק כאן מונח מוקש. המשכנתא היא הלוואה המורכבת ממסלולים משולבים המושפעים בין היתר לריבית הפריים, מדד המחירים לצרכן וכמובן – מחיר הנכס שסוכם ביום המכירה. המשכנתא היא הלוואה הנלקחת לתקופה שיכולה להגיע לשלושה עשורים ולאיש אין מושג מה יהיו התנאים, כיצד יראה השוק ואילו שינויים כלכליים וחברתים יתרחשו בתקופה זו.

הלוואה להשקעה לעסקים

עסקים רבים מבצעים רכישות נדל”ן שונות למטרות שונות. רכישות של שטחי תעשיה, משרדים ומגרשים. השקעה בנדל”ן למטרות עסקיות מקובלת מאוד כיום בעיקר בגלל שבמקרים רבים היא מוכיחה את עצמה לאורך זמן. עסקים מעדיפים לעיתים לבצע רכישה של משרד או מפעל מאשר לשלם שכירות לאורך זמן.

גולדמן פיננסיים מאפשרת לעסקים ולבעלי עסקים המעוניינים לרכוש עסק עבור מיזמים שונים, מפעלים, משרדים והזדמנויות שונות לרכוש נכס למטרות השקעה או לטובת עסקייהם.

ההלוואות והמשכנתאות לעסקים יכולות להגיע להיקפים גדולים עד מליוני שקלים בהתאם לסוג ההשקעה.

היתרון הברור של גולדמן פיננסיים הוא להציע את מספר מסלולי הלוואות ומשכנתאות למבקש ההלוואה ממש כמו בשיטת מכרז בין גופים מממנים כמו בנקים, קרנות וחברות ביטוח, כך שהם מתחרים על המשכנתאות וההלוואות המוצעות לעסקים ובכך נוצרת תחרות ובעל החברה יכול לבחור את המסלול המשתלם לו ביותר.

רכישת משרד לעסק עשויה להיות משתלמת עם השנים ככל שמביאים בחשבון את הוצאות השכירות המשולמות בלאו הכי מידי חודש.

גם אם אין ברשות העסק את האפשרות לרכוש משרד, עסקים רבים יכולים לבחון את האפשרות לרכוש משרדים להשכרה במקומות אחרים או להשכיר חדרים במשרד שאותו רכשו.

לפרטים נוספים על קבלת הלוואה לעסקים פנו לגולדמן פיננסיים ותקבלו ייעוץ מקצועי עם ממומחים בתחום. אם ברצונכם לקבל את כל האינפורמציה המורכבת של מסלולי משכנתא, אל תבזבזו זמן בחיפוש במחשבוני משכנתא שונים מפני שזהו אינו תחשיב מדוייק ולא בטוח שהוא התחשיב המתאים ביותר לצרכיכם.


הלוואות ומשכנתאות בהליך מהיר

 • איחוד הלוואות למסורבי בנקים
 • נכיון צ’קים לחברות – מסגרת ניכיונות מהירה עד %100 משווי הבטוחה
 • השלמות הון לעסקים וחברות – גיוסי אשראי לתקופות ארוכות, צמצום בטחונות וביטול שעבודים
 • גיוסי אשראי כנגד המחאות זכות וערבויות אישיות
 • מחזור משכנתא/משכנתא חדשה

פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות. גיוס על בסיס הצלחה בלבד, חיתום מהיר, אישור עקרוני תוך 72 שעות

 

זקוק להלוואה לעסק?

זקוקים להלוואה לשכירים/פרטיים?

הלוואות לעסקים באישור מיידי

הלוואות לשכירים ופרטיים תוך 24 שעות בריבית בנקאית

בעל עסק יקר, מלא פרטים בטופס זה לקבלת הלוואה לעסקים – הלוואות לעסקים בכל הארץ!

הלוואות לשכירים לכל מטרה באישור מיידי!

הלוואות לעסקים בריבית זולה מהבנקים הלוואה לעסק עד 1 מיליון שקל ללא ערבות וללא בטחונות. הלוואות מקרנות עד 8 מיליון שקלים בתנאים מעולים אישור עקרוני מיידי
 • הלוואות לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים
 • הלוואה לעסק חדש/עסק בהקמה
 • התמחות בהלוואות לכל המגזרים, לרבות המגזר הערבי

איך להקים עסק מאפס, ללא הלוואות?

 
ללמוד איך לעשות כסף
טופס זה מיועד אך ורק למי שלא רוצה לבלות את חייו כעובד שכיר.
מלאו פרטים למידע נוסף על קורס הקמת עסק מאפס.
כאן לא נותנים הלוואות וגם לא מחיקת חובות.
הטופס מיועד לעל מי שרוצה ללמוד איך להצליח בעסקים ומוכן להשקיע בעתידו

אפילו אם אין לך רעיון במה לעסוק ואתה נמצא בחובות עמוקים
לא צריך הרבה שכל כדי לקחת הלוואה ולבזבז את הכסף.
אבל כן צריך הרבה שכל, כדי להפוך את העסק לרווחי בלי להיכנס לחובות.

הקלק כאן עכשיו לפרטים נוספים!

הלוואות ומשכנתאות

שכירים ועצמאים יקרים, טופס זה מיועד לקבלת הלוואה מיידית, הלוואות לכל מטרה ולקבלת משכנתא

זקוק למחיקת חובות?

הסדר חובות – פתרונות לכל בעיית חובות

מלאו טופס זה לקבלת ייעוץ מהחברה המובילה בישראל בהסדרת חובות!

למה להישאר עם חוב כשאפשר לטפל בו ולהשיג הסדר חוב עם תנאים מעולים, כולל הפחתה בגובה סך החוב ובהחזר החודשי? מלאו פרטים עכשיו וקבלו:
 • ליווי פיננסי מקצועי להתנהלות מול הבנק – השגת הסדר חוב, מחיקת חובות, טיפול בחשבון מוגבל ועוד.
 • איחוד תיקים בהוצל”פ, פשיטת רגל לאדם פרטי, הלוואות, הסדרי חוב.
 • השגת הסדרי חוב לצורך צמצום חובות ומחיקת חובות, ע”י ניהול מו”מ אפקטיבי מול הנושים (הבנקים, חברות האשראי, הוצאה לפועל).
 • טיפול מקצועי בחובות מכל סוג ובכל סכום.
מוזמנים אלינו לפגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות.
שם פרטי:
טלפון נייד:
אימייל:
מאשר קבלת דיוור בדוא”ל ובSMS:

זקוק להסרת פסקי דין מהאינטרנט?

מוטרדים מפסקי דין המופיעים בגוגל?

רוצים למחוק את המסמכים המשפטיים מהאינטרנט?

אין לכם אפשרות לקבל הלוואה/משכנתא בשל פסקי דין ברשת?

קשה לכם להתקבל לעבודה חדשה בגלל אזכורים שליליים?

אין לכם אפשרות ליצור זוגיות חדשה בגלל החשש מהדברים שכתובים עליכם באינטרנט?

מלאו עכשיו פרטים לשירות הסרת מסמכים משפטיים מגוגל

משכנתא? כן למסורבים!

משכנתא למסורבי בנקים

טופס זה מיועד לכל מי שקיבל סירוב למשכנתא ובכל זאת חולם על דירה. מלאו פרטים לייעוץ ופרטים נוספים – אך ורק אם קיבלת סירוב למשכנתא!

הבנק סירב לתת לך משכנתא? לנו הוא לא יסרב!

מלאו פרטים ותקבלו משכנתא מאושרת תוך פחות משבוע.
החברה המובילה לליווי פושטי רגל לשעבר

 • כ – 95% הצלחה
 • ייעוץ חינם וללא התחייבות.
 • מטפלים באישורי משכנתא למסורבי בנקים
 • מומחים באישורי משכנתא גם אחרי פשיטת רגל
 • תשלום לפי הצלחה בלבד!

מלא את הטופס עכשיו ונחזור אלייך במהרה עם פרטים נוספים!

יש לך חובות? רוצה לדעת איך להתמודד?

המרכז הארצי לזכויות החייב

“כי גם לחייב יש זכויות”

מלא פרטים בטופס כדי לגלות איך להתמודד עם חובות ולנצל את כל זכויותייך

 • טיפול בחובות של פרטיים
 • חובות של גופים עסקיים
 • טיפול בחובות לגופים ממשלתיים בהם מכס, מע”מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי, מרכז הקנסות ועוד
מלא את הטופס עכשיו ונחזור אלייך במהרה עם פרטים נוספים!

הלוואות גישור חוץ בנקאיות לבעלי נכסים

הלוואות גישור חוץ בנקאיות לבעלי נכסים

הלוואות גישור חוץ בנקאיות לבעלי נכסים הלוואות...

המשך לקרוא
הלוואות חוץ בקאיות עד 100000 באישור מיידי

הלוואות חוץ בקאיות עד 100000 באישור מיידי

הלוואות חוץ בקאיות עד 100000 באישור מיידי הצעה מיוחדת...

המשך לקרוא
חברות להלוואות – חברת הלוואה לכל מטרה

חברות להלוואות – חברת הלוואה לכל מטרה

חברות להלוואות – חברת הלוואה לכל מטרה מבין חברות...

המשך לקרוא
כך תשיגו הלוואה בריבית נמוכה לעסק

כך תשיגו הלוואה בריבית נמוכה לעסק

כך תשיגו הלוואה בריבית נמוכה לעסק בנקים אוהבים למכור...

המשך לקרוא
6 טיפים להלוואה טובה לעסק חדש

6 טיפים להלוואה טובה לעסק חדש

6 טיפים להלוואה טובה לעסק חדש עסקים חדשים קשה להם לשרוד...

המשך לקרוא
?הלוואה מבנק או הלוואה מחברת אשראי

?הלוואה מבנק או הלוואה מחברת אשראי

הלוואה מבנק או הלוואה מחברת אשראי? מחפשים על הלוואה...

המשך לקרוא

פוסטים אחרונים

השוואת הלוואות

השוואת הלוואות

השוואת הלוואות צריכים הלוואה ואין לכם זמן, אפשרויות...

המשך לקרוא
הלוואות זולות ומהירות

הלוואות זולות ומהירות

הלוואות זולות ומהירות בכל הארץ הלוואה היא מוצר צריכה...

המשך לקרוא
הלוואה של 4,000 שקל

הלוואה של 4,000 שקל

הלוואה של 4,000 שקל ויותר אם אתם זקוקים להלוואה מהירה...

המשך לקרוא
הלוואות גישור חוץ בנקאיות לבעלי נכסים

הלוואות גישור חוץ בנקאיות לבעלי נכסים

הלוואות גישור חוץ בנקאיות לבעלי נכסים הלוואות...

המשך לקרוא
הלוואות חוץ בקאיות עד 70000 באישור מיידי

הלוואות חוץ בקאיות עד 70000 באישור מיידי

הלוואות חוץ בקאיות עד 70000 באישור...

המשך לקרוא
הלוואות עד 20,000 ש”ח

הלוואות עד 20,000 ש”ח

הלוואות עד 20,000...

המשך לקרוא
MENU